Parkiet

Jako firma z 30 letnim doświadczeniem w usługach parkieciarskich oferujemy układanie parkietu wraz z materiałem, oraz sprzedaż parkietów i podłóg drewnianych, listw i chemii do konserwacji.

Zajmujemy się również profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru, oraz konserwacji parkietów i podłóg drewnianych. Należy pamiętać, że tylko  dobrej jakości parkiet, oraz odpowiednia konserwacja i profesjonalne ułożenie posadzki drewnianej stanowią gwarancję jakości i wytrzymałości na wiele lat.

Parkiety stanowią piękny element wykończenia wnętrz i nadają szlachetności każdemu pomieszczeniu,  wyglądają naturalnie i elegancko.  Ale poza walorami estetycznymi i trwałością, posiadają też szereg innych właściwości, o których często zapominamy jak np. Inwestycja na lata, możliwość regeneracji, oraz naturalny materiał dobry dla zdrowia.

 

 

Przykładowy parkiet w sprzedaży. Zamawiamy również parkiet i deski na indywidualne potrzeby Klienta!:

 

Dąb Natur
Drewno dębowe jest ciężkie, twarde i szczególnie odporne na ścieranie. Wyjątkowa wytrzymałość tego drewna umożliwia wykorzystanie dębu do wyrobu podłóg. Parkiet dębowy to szeroka paleta jasnych barw oraz różnorodna struktura drewna. Drewno w tej klasie doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Dąb Natur pochodzi z Hajnówki.
Nazwy handlowe:Dąb
Kolor drewna:Jasny brąz
Wymiary drewna: 500x70x22, 350x70x22, 500x70x16, 350x70x16

 

 

Dąb Markant
Dąb (Quercus), należy do najważniejszych gatunków drzew liściastych i najbardziej wartościowych rodzajów drewna użytkowego. Występuje w Europie, Afryce Północnej, Ameryce Północnej i Azji. Drewno dębowe jest ciężkie, twarde i szczególnie odporne na ścieranie. Wyjątkowa wytrzymałość tego drewna umożliwia wykorzystanie dębu do wyrobu podłóg. Parkiet dębowy to szeroka paleta jasnych barw oraz różnorodna struktura drewna.
Nazwy handlowe: Dąb
Charakterystyka drewna:
Drewno o zróżnicowanym kolorze i słojach, niedopuszczalna biel, rysy na czołach. Dozwolone zdrowe sęki do 10 mm oraz nieograniczona ilość sęków czarnych max 3mm.
Kolor drewna: Jasny brąz
Wymiary drewna: 500x70x22mm. 350x70x22mm 500x70x16mm 350x70x16mm 300x70x16mm

 

Dąb Rustikal
Drewno dębowe  jest ciężkie, twarde i szczególnie odporne na ścieranie. Wyjątkowa wytrzymałość tego drewna umożliwia wykorzystanie dębu do wyrobu podłóg. Parkiet dębowy to szeroka paleta jasnych barw oraz różnorodna struktura drewna.
Klasę Rustikal charakteryzuje duża różnorodność desek, liczne sęki szpilkowe oraz zawiłe widoczne usłojenia.
Nazwy handlowe:Dąb
Występowanie:Europa Środkowa
Kolor drewna:Jasny brąz
Wymiary drewna:500x70x22mm 350x70x22mm 500x70x16mm 350x70x16mm 300x70x16mm

 

Dąb Czerwony Markant
Dąb czerwony jest odmianą dębu pospolitego. Charakteryzuje się tym, iż barwa jego słoi posiada kolor czerwony. Dla niezdecydowanych klientów jest alternatywą pomiędzy bukiem, jesionem, a zwykłym dębem. Dąb czerwony jest równie twardy i stabilny co nasz dąb krajowy.
Nazwy handlowe:Dąb Czerwony
Występowanie:Kanada
Charakterystyka drewna:
Materiał różnorodny, naturalny i oryginalny, występują w nim niewielkie sęki igielne.
Kolor drewna: Jasny brąz
Wymiary drewna:500x70x22mm 500x70x16mm

 

Dąb Czarny Rustikal
Dąb czarny to drewno stabilne i twarde. Charakterystyczna jest czarna barwa osiągniętą dzięki specjalnym procesom technologicznym. Materiał ten nie traci swojego koloru po cyklinowaniu tak więc przy każdym odświeżaniu podłogi będziemy mieli identyczny kolor. Doskonale nadaje się do nowoczesnych wnętrz – stanowiąc uzupełnienie dla takich materiałów jak szkło, aluminium czy chrom. Klasę rustikal charakteryzuje żywsze usłojenie oraz pojawiające się jasne elementy. Dąb czarny jest twardym i stabilnym materiałem.
Nazwy handlowe:Dąb czarny
Występowanie:Europa Środkowa
Kolor drewna:Czarny, kawa z mlekiem
Wymiary drewna:500x70x22mm 350x70x22mm 500x70x16mm 300x70x16mm

 

Dąb Czarny Natur
Dąb czarny to drewno stabilne i twarde. Jego charakterystyczną czarną barwę uzyskuje się dzięki specjalnym procesom technologicznym. Materiał nie traci koloru po cyklinowaniu, tak więc przy każdym odświeżeniu podłogi zyskamy ten sam efekt. Doskonale nadaje się do nowoczesnych wnętrz, stanowi idealne uzupełnienie dla takich materiałów jak: szkło, aluminium czy chrom.
Nazwy handlowe:Dąb czarny
Występowanie:Europa Środkowa
Kolor drewna:Czarny, kawa z mlekiem.

 

Jesion Natura
Jesion natur, zwany też jesion kolor, ze względu na bezsęczne dwukolorowe elementy czyli pomieszane biele z twardzielą, o dowolnym układzie słojów. Jesion jest najtwardszym polskim gatunkiem drewna, idealny materiał na podłogi. Drewno twarde, elastyczne i ciężkie, jego wysoka odporność na ścieranie gwarantuje długowieczność podłogi.
Nazwy handlowe:Jesion natur
Występowanie:Europa Środkowa
Kolor drewna:Biel kremowo-biały, rdzeń od szaro-brązowego do ciemnego brązu
Wymiary drewna: 500x70x22mm 350x70x22mm 300x70x22mm 500x70x16mm 350x70x16mm

 

Jesion Jasny
Jesion jest jednym z najtwardszych polskich gatunków drzew. Jesion jasny stanowi około 5% produkcji i jest pozyskiwany z elementów drzewa znajdujących się najbliżej kory. Stąd bierze się jego jasny kolor. Materiał jest poddawany selekcji, przez co nie występują w nim ciemne elementy, takie jak w przypadku drewna jesion natur. Jesion jasny jest bez sęków i ma dowolny układ słojów, przez co doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz.
Nazwy handlowe:Jesion jasny
Występowanie:Europa Środkowa
Kolor drewna:Biel kremowo-biały, rdzeń od szaro-brązowego do ciemnego brązu.
Wymiary drewna:500x70x22mm 350x70x22mm 500x70x16mm 350x70x16mm

 

Jesion Ciemny
Ciekawa odmiana jesionu o barwie jasnobrązowej, a nawet ciemnobrązowej w miejscach żywszego usłojenia. Bardzo dobrze komponuje się w nowoczesnych wnętrzach jak i stylowych klasycznych pomieszczeniach. Jesion jest materiałem stabilnym i twardym, zwłaszcza wyselekcjonowane elementy ciemne. Idealnie nadający się na podłogi.
Nazwy handlowe: Jesion ciemny
Występowanie: Europa Środkowa
Kolor drewna: Biel kremowo-biały, rdzeń od szaro-brązowego do ciemnego brązu.
Wymiary drewna: 500x70x22mm 350x70x22mm