Konserwacja

Konserwacja i pielęgnacja podłogi drewnianej jest bardzo istotna dla każdego jej właściciela, ponieważ utrzymanie podłogi w dobrym i ładnym stanie przez wiele lat wymaga jej pielęgnacji.Właściwa i regularna konserwacja parkietu wydłuża żywotność podłogi nawet o 50%.

Dlatego ważnym elementem jest stosowanie odpowiednich środków konserwujących i przestrzeganie zaleceń producenta, ponieważ różnią się zastosowaniem np środki do pielęgnacji podłogi lakierowanej są inne niż olejowanej i jeżeli użyjemy nieodpowiedniego środka możemy doprowadzić do zniszczenia podłogi.

Pielęgnację podłóg dzielimy na dwa procesy ( czyszczenie i konserwacja )

Czyszczenie przeprowadzamy za pomocą szmaty mopa, lub innego urządzenia, stosując środki dozwolone przez producenta lakieru. Należy pamiętać o tym, że zbyt duża wilgoć lub zbyt długie utrzymywanie się jej na powierzchni parkietu może go uszkodzić. Dlatego nie przesadzamy z ilością nakładanych

Konserwację parkietu Pierwszą można przeprowadzić w przypadku posadzek lakierowanych już po wykonaniu prac związanych z cyklinowaniem, ale po odczekaniu odpowiedniego czasu, aby lakier sie utwardził. Cały zabieg konserwacji wykonujemy po dokładnym oczyszczeniu podłogi używając odpowiednich środków konserwujących pamiętając o odpowiednim wyborze i przestrzeganiu zaleceń producenta.
Równomiernie nanosimy środek na całą powierzchnię podłogi, starając się uniknąć powstania jakichkolwiek zacieków. Zakonserwowaną podłogę pozostawiamy do wyschnięcia, aby środek związał się z lakierem.

Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych powinna być uzależniona od intensywności użytkowania podłogi.