Cyklinowanie

Cyklinowanie parkietu i podłóg drewnianych Warszawa

Szlifowanie – następuje po upływie około dwóch tygodni od ułożenia podłogi w celu wyrównania.

W przypadku podłóg starszych usuwamy zniszczoną warstwę drewna i lakieru za pomocą szlifowania w celu uzyskania odpowiedniej gładkości.  Dysponujemy nowoczesnym sprzętem bezpyłowym do cyklinowania podłóg (szlifierka taśmowa, szlifierka kątowa, maszyna polerująca).

 

W trakcie wykonujemy szpachlowanie, które polega na wypełnieniu przerw między deskami specjalnym spoiwem. Polerowanie parkietu wykonujemy specjalistyczną maszyną polerującą z zastosowaniem odpowiednich specjalnych siatek polerujących co w znacznym stopniu poprawia jakość cyklinowania.Po cyklinowaniu wykonujemy lakierowanie, olejowanie i woskowanie.Nasza firma zajmuje się usługami parkieciarskimi od ponad 30 lat. Na wszystkie nasze prace udzielamy gwarancji. Posiadamy nowoczesne maszyny, doświadczenie, oraz korzystamy z produktów najwyższej jakości.

Zapewniamy kompleksowe usługi parkieciarskie w Warszawie i okolicach.

Drewniane podłogi podnoszą wartość wizualną wnętrza. Od lat nie wychodzą z mody i raczej nie zanosi się na to, by kiedykolwiek ten stan rzeczy miał się zmienić. Jeśli w naszym domu mamy drewniane, ale nieco już zniszczone podłogi, zamiast decyzji o wymianie, powinniśmy w pierwszej kolejności rozważyć renowację.

Cyklinowanie podłóg to jeden ze sposobów, by nasze deski lub parkiet odzyskały dawny blask. Sam proces jest czasochłonny i wymaga precyzji, ale efekty są warte tego wysiłku. Oczywiście, jeśli sami nie chcemy angażować się w naprawę, to spokojnie możemy zdać się na profesjonalistów.

Cyklinowanie sprawdzi się w przypadku podłóg, które do tej pory nie były właściwie pielęgnowane, czyli nikt wcześniej nie próbował przywrócić ich do życia za pomocą preparatów z parafiną bądź sylikonem.

Do pracy wykorzystujemy wysokiej klasy maszyny bezpyłowe

W pierwszym etapie cyklinowanie polega na zdarciu wierzchniej warstwy papierem ściernym. Aby uzyskać optymalny efekt, pracę z papierem o różnej grubości należy powtarzać od 3 do 5 razy. Dobór odpowiedniego rodzaju papieru ściernego zależy również od twardości drewna, z którego została wykonana nasza podłoga. W kolejnym etapie należy wypełnić szczeliny odpowiednim preparatem z żywicą i znów szlifować drobnym papierem ściernym. Ważne jest, aby po tej czynności dokładnie odkurzyć podłogę. Pozostałości po cyklinowaniu mogą popsuć całościowy efekt naszej pracy. Przed naniesieniem na nasze deski lakieru możemy zabezpieczyć ją podkładem, który przyczyni się też do obniżenia kosztów samego lakierownia. Zaleca się, aby korzystać z produktów tego samego producenta. Podkład powinien solidnie wyschnąć i dopiero wtedy możemy zająć się nakładaniem lakieru. Warto pamiętać, że podłogi, które wcześniej były olejowane pod żadnym pozorem nie mogą być w późniejszym czasie lakierowane. Praca z lakierem może trwać nawet kilka dni, ponieważ po nałożeniu każdej z warstw konieczne jest odczekanie, aż podłoga wyschnie. W zależności od pomieszczenia kolejne lakierowanie może odbyć się po kilkunastu godzinach. W celu uzyskania najlepszych efektów powinno się nałożyć na podłogę 2 lub 3 warstwy lakieru.

 

Odnawiamy parkiety w obiektach publicznych oraz w domach osób prywatnych

W skład naszych usług cykliniarskich wchodzą prace:
 • nowe podłogi
 • bezpyłowe szlifowanie podłóg
 • lakierowanie
 • szlifowanie
 • woskowanie parkietów oraz pozostałych powierzchni drewnianych
 • określanie poziomu wilgotności podłoża
 • stare podłogi
 • wypełnianie ubytków w parkiecie
 • bejcowanie
 • polerowanie
 • montaż listew i cokołów przypodłogowych
 • szlifowanie, odnawianie i renowacja schodów
 • kompleksowe doradztwo z zakresu środków pielęgnujących